A Travellerspoint blog

Odjezd ze Zanzibaru, přesun do Dubaje, 14.7.2016

sunny 28 °C

Po snídani se s námi chtějí fotit všichni z resortu. Nejprve se vyfotíme s úklidovou četou. Těm také připravím na našich postelích, tak trochu v duchu toho, jak oni zdobili postele nám, také balíčky - kosmetiku, zpropitné, celé to ozdobím mušlemi, které si nakonec neberu s sebou.
Neberu si s sebou ani jednu, ani malou, ani velkou, prostě nic.
Včerejší večer jsem byla ponořená do rad Lonely Planet, kde se mimo jiné píše, že je vývoz jakýchkoli přírodních materiálů mimo zákon a hrozí Vám i vězení. Co je ale mnohem zajímavější informace v Lonely Planet, je příběh o zkorumpované letištní kontrole.
Prý se na letišti může klidně stát, že až po té, co předáme zavazadla, nás může rádoby letištní pracovník vyzvat k zaplacení pokuty za údajné mušle, které nám jako našli v zavazadlech a buď se necháme strachy nachytat a nebo si budeme stát za svým, že žádné mušle nemáme a ani jsme neměli. Tak tyto "story" mě rozhodně vyléčili z jakékoli odvahy někam zastrčit třeba i tu nejmenší mušli.
Fotománie pokračuje po snídani i se zbytkem zaměstnanců, barman a barmanka a pak už jen poslední procházka na pláž, společné selfie a jsme připraveni k odjezdu.

After breakfast everyone from the resort want to take a picture with us. First we have pictures taken with the cleaning ladies. I have prepared a surprise for them on the beds, a little bit in the same style they decorated our bed throughout our stay - cosmetics, a tip and all decorated with the shells that I have collected here in Zanzibar. I am not taking those with me, sadly. I am not taking a single shell, not even the tiniest one.
I was buried in the Lonely Planet guide last night, where I read about the restrictions on taking any shells home, or any other natural material in fact. This may result in prison. But what was more interesting was a story about how corrupt things can be throughout the airport check.
It may well happen, apparently, that after one checks-in the luggage a someone who appears like airport staff may address you to pay a penalty because shells were found in your luggage and if you are scared you may end up paying this penalty or you may insist that you don't and didn't have any shells in your luggage and then this person may just move on to someone else. This story put me off sticking even the tiniest shell into my pocket or anywhere for that matter.
The photo mania continues after breakfast, we take photos with the rest of the staff and then our last quick walk on the beach, a family selfie and we are ready to go.

large_13669731_1..239613983_n.jpglarge_13775445_1..942925406_n.jpglarge_IMG_2482.jpg

Řidič pro nás přijíždí včas a frčíme na letiště.

The driver is on time and we head to the airport.

Na letišti, které je malinké panuje chaos, u každé přepážky pracují dva lidé, což by mělo znamenat, že vše běží rychle, ale spíše to působí, jako že se jeden člověk školí od druhého, není jasné který je který... vše trvá dlouho.
Jak tak stojíme ve frontě registruji, že Kevin nemá svou SA kšiltovku, takže jí asi někde nechal, už se chystám ho poslat se podívat tam, kde jsme postávali, když vidím nějakého letištního pracovníka, jak jí nese k jedné z přepážek. Nesměle se ke kšiltovce hlásíme a jsme rádi, že jsme jí neztratili.

At the airport there is a bit of chaos, there are two people at every counter, which should suggest things get done fast, but it's more like one person is in training of the two, but no one knows who is the trainer and who is the trainee.... it all takes a while.
As we are queuing up I notice Kev is missing his SA cap, so he must have left it somewhere, as I start getting worried thinking where to look for it and how much time we have, I see some airport staff carrying the cap to one of the counters. I shyly approach the man asking for the cap and am truly glad we didn't loose it.

Na krátký let nás nabírá místní low cost a míříme do Dar Es Salam v Tanzanii, odkud máme spoj do Dubaje, naší poslední zastávky na této dovolené.

We are taking a local low cost for this short flight, just to Dar Es Salam in Tanzania, from where we are to catch a connecting flight to Dubai, our last stop on this journey.

V "Daru" procházíme bláznivou kontrolou a u finálního "check-inu" ještě není otevřeno, protože náš let do Dubaje letí až za pár hodin. Usteleme si na zemi, protože to vypadá na dlouho. Znovu si všímám, že jsme bez kšiltovky. Tentokrát máme času dost jí hledat, ale bohužel bezúspěšně. Jdeme k rentgenům, dál se vrátit už nemůžeme a kšiltovka je z definitivní platností fuč. Ufff. Mrzí mě to za Kevina, ale ten říká, ať nejsem smutná, že to byla jeho vina, že si na ní měl dávat pozor.

In Dar the checking is lengthy to say the least and at the final check-in is still closed because our flight only leaves in a few more hours. We kind of camp on the floor in front of the check-in, it looks like this could take a while. Again I notice that Kev is missing his cap. This time we have all the time to look for it, but we don't find it. We go all the way to the x-rays, we can't go any further, the cap is definitely gone. I feel sorry about this, but Kev says "mum, it was my responsibility to take care of it, don't be upset".

V "Daru" si dáme na letišti jídlo v jakési kantýně, já oblezu všechny suvenýr obchůdky asi desetkrát, aby mi to uteklo. Kluci potkají Irského rugbistu Andrew Trimble z Ulster týmu, ale je to bez selfíčka :)

In Dar we have some sort of meal in the airport canteen, I walk around the souvenir shops to kill time. The boys run into an Irish rugby player Andrew Trimble from Ulster, but no selfie :)

Konečně je čas nastoupit.

Finally it is time to board the plane.

Máme před sebou další kus dlouhé cesty a těšíme se, že přistaneme v dalším extrému naší planety a že uvidíme Burj Khalifu :)

We have another big bit of a journey ahead of us before we land in another extreme of our planet. Looking forward to seeing the mighty Burj Kahlifa :)

Posted by McCaffreyD 01:46 Archived in Tanzania

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

This blog requires you to be a logged in member of Travellerspoint to place comments.

Enter your Travellerspoint login details below

( What's this? )

If you aren't a member of Travellerspoint yet, you can join for free.

Join Travellerspoint